آموزش

چگونه با آیفون عکس‌های بهتری بگیریم؟

اپلیکیشن پیش فرض دوربین آیفون در کنار سادگی دارای ویژگی‌هایی است که دانستن آنها در کنار یادگیری برخی نکات عکاسی، باعث بهبود قابل توجه عکس‌هایی گرفته شده با این تلفن همراه می‌شود. حتی اگر مدل‌های قدیمی آیفون را دارید برای آشنایی با این نکات در این آموزش عکاسی با آیفون با ما همراه باشید.

تمام نکات عکاسی گفته شده در این مقاله به گونه‌ای هستند که برای بکار بردن آنها، نیاز به نصب اپلیکیشن‌های گران‌قیمت عکاسی نیست. همچنین بدلیل قابل استفاده بودن این ترفندها در اپلیکیشن پیش فرض دوربین آیفون، شما به صرف زمان جهت یادگیری اپلیکیشن‌های دیگر احتیاجی ندارید. فقط ممکن است برای بکار بردن برخی از این نکته‌ها مجبور شوید که از قسمت تنظیمات (Settings)  آیفون خود استفاده کنید.

تنظیمات عکاسی خود را ذخیره کنید

کته‌ی اول گفته شده در این آموزش عکاسی اگرچه باعث بهبود عکس‌های گرفته شده نمی‌شود ولی ذخیره سازی تنظمیات دوربین باعث می‌شود که، در موقیعت‌هایی که نیاز فوری به تلفن همراه خود برای عکاسی را دارید موقعیت ثبت عکس را بدلیل تنظیم نبودن اپ دوربین از دست ندهید.

برای ذخیره کردن این تنظیمات این کارها را انجام دهید. به قسمت تنظیمات (Settings) آیفون بروید، سپس دوربین (Camera) را انتخاب کنید (در صورتی که موفق به پیدا کردن Camera نمی‌شوید از قسمت جست‌و‌جو در بالای Settings استفاده کنید). بعد از انتخاب Camera، بر روی Preserve Settings بزنید. در این قسمت می‌توانید با روشن کردن این قابلیت، تنظیمات مربوط به دوربین، فیلترها و نور‌های عکاسی (در حالت پرتره) را ذخیره کنید.

نحوه‌ی ذخیره سازی تنظیمات دوربین آیفون

بعد از فعال کردن این قابلیت، هر زمان که اپ دوربین را باز کنید، به جای تنظیمات استاندارد، آخرین تنظیمات استفاده شده در زمان ثبت عکس یا فیلم قبلی در اپ دوربین ذخیره شده است. این کار با جلوگیری از تنظیم مجدد دوربین در زمان گرفتن عکس جدید علاوه‌بر صرفه جویی در زمان، باعث می‌شود که موقعیت ثبت عکس را هم بدلیل تنظیم نبودن دوربین از دست ندهید.

استفاده از قابلیت Live Photos

از زمان آیفون ۶s، اپ دوربین آیفون‌ها به قابلیت Live photos مجهز شد. شاید فکر کنید که تنها وظیفه‌ی این قابلیت ثبت فیلمی چند ثانیه‌ای در زمان ثبت عکس است، اما باید بدانید که با استفاده از این قابلیت می‌توانید عکس‌های جذاب‌تری را بگیرد یا بر روی فیلم‌های چند ثانیه‌ی خود افکت‌های جذابی را بگذارید. برای استفاده از این قابلیت باید در زمان ثبت عکس، Live Photos را روشن کرده باشید و بعد از ثبت عکس به اپ Photos بروید و عکس گرفته شده در حالت Live Photos را باز کنید و بعد به سمت بالا بکشید.

در منوی باز شده افکت‌های Loop ،Bounce و Long Exposure قرار دارند. استفاده از افکت‌های Loop و Bounce باعث اضافه شدن افکت‌های جذابی بر روی فیلم چند ثانیه‌ای گرفته شده، می‌شود. انتخاب افکت نوردهی طولانی (Long Exposure) عکس گرفته شده را تبدیل به یک عکس گرفته شده با روش نوردهی طولانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *